IdealPark IP1-CM MOB

Autovýtah se střechou i řidičem

Více informací

Automobilový výtah IdealPark IP1-CM MOB je nejmodernější zařízení svého druhu na trhu hydraulických plošin.

Tento extrémně tichý systém se od ostatních výrobků liší dokonalou souhrou s okolní architekturou, a přitom umožňuje dopravu vozidla společně s řidičem.

Volitelně není nutné v nájezdovém patře budovat rušivý plot, ten může být nahrazen řadou bezpečnostních prvků, jako je kamerový systém a fotoelektrická čidla. Venkovní prostor pak zůstává zcela volný, výtah vizuálně splyne se zahradou nebo dvorem.

K naprosto neviditelnému řešení přispívá i možnost vydláždění víka výtahu libovolným materiálem. Díky širokému výběru barev, osvětlení a povrchových úprav si můžete systém přizpůsobit pro jedinečný harmonický výsledek s okolím. Spuštěné víko navíc může sloužit jako parkovací místo.

Celý systém je poháněn hydraulicky a je vybaven bezpečnostními prvky na hydraulických válcích pro zamezení pádu v případě poruchy.

Pro případ výpadku elektřiny je výtah vybaven UPS, která zajistí spuštění výtahu do nejnižšího patra a otevření vrat. Šachta výtahu je na každém patře uzavřena garážovými vraty, která se otevírají a zavírají automaticky.

Samotná jízda výtahu je plynulá a téměř neslyšná, motor pro pohon čerpadla hydraulického agregát je akusticky ztišený, s výtahem tak není problém splnit přísné hygienické limity týkající se šíření hluku.

Typ autovýtahu

Se střechou i řidičem

Katalog

Autovýtahy Idealpark (pdf)

Technický list

IP1-CM MOB (pdf)

Výkresy

IP1-CM-MOB — výtah s řidičem a střechou (dwg, zip)

Výrobce

www.idealpark.com

Klíčové parametry

  • Doprava vozidla společně s řidičem
  • Neviditelné řešení v exteriéru
  • Tichý provoz
  • Vhodné pro SUV vozy a menší dodávky
  • Nosnost až 3500 kg
  • Zdvih až 5,9 m
  • Rychlost zdvihu 0,05 m/s
  • Libovolný počet stanic s možností průjezdu
  • Bateriový záložní zdroj

Princip ovládání

Z přízemí může uživatel přivolat výtah pomocí tlačítek na ovládacím panelu, nebo pomocí držení tlačítka na dálkovém ovládání.

Jakmile uživatel najede na plošinu, použije tlačítka na ovládacím panelu ke spuštění výtahu, přitom sleduje obrazovku na palubním monitoru snímající okolí, aby se ujistil, že je prostor bezpečný. Ve spodním patře se při dojezdu výtahu automaticky otevřou vrata.

Při výjezdu ze suterénu je operace podobná, při zvedání uživatel kontroluje okolí prostřednictvím palubního displeje. Po opuštění plošiny uživatel spustí výtah pomocí ovládacího panelu na úrovni přízemí nebo opět pomocí držení tlačítka na dálkovém ovládání.

Auto výtahy Idealpark

Realizace IP1-CM MOB